DOLAR 18,5389
EURO 18,0050
ALTIN 982,85
BIST 3.198,16
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 27°C
Açık
Tekirdağ
27°C
Açık
Cum 28°C
Cts 26°C
Paz 24°C
Pts 22°C

06.09.2022
A+
A-

AK Parti’nin  11 Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bir araya gelerek, ortak deklarasyon metni yayımladı. CHP’nin sert bir dille eleştirildiği deklarasyonda, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin, “Ak Parti Hükümeti para göndermiyor, engelleniyoruz” şeklindeki açıklamasına da  “CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne 2021 yılı için, merkezi bütçeden 1 Milyar 132 Milyon 553 Bin TL  gönderildi” yanıtı verildi.  

 

AK Parti 11 Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bir araya gelerek basın açıklaması gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen basın açıklamasına, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Tevfik Göksu ,Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Murat Özcan, Aydın Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Mustafa Arı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Özgür Hızal, Adana Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı Ankara Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Murat Köse, Muğla Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Hürol Önder, Hatay Büyükşehir Belediyesi Grup başkanvekili Bekir Altan, Antalya Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Ali Çetin, Mersin Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili İsmail Yerlikaya katıldı. Rumeli İskelesindeki toplantıda, deklarasyon metnini Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup başkanvekili Cüneyt Yüksel okudu.

Atatürk tarafından yaklaşık 100 yıl önce kurulan CHP’nin günümüzde Kemal Kılıçdaroğlu partisine dönüştüğünü ifade edilen deklerasyonda,  Kılıçdaroğlu’nun , CHP’nin Atatürk’ün vizyon ve hedefleriyle yakından ve uzaktan benzerli dahi kalmadığı  dile getirildi.  “Günüzmüz CHP’sinde, Kılıçdaroğlu’nun gayri milli duruşu ve halkımıza söylediği yalanlarla üst akıl güdümünde ilerleyen bir siyasi yapı haline gelen partinin deyim yerindeyse şirazesi kaymıştır!” denilen deklerasyonda  CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı’nın temel prensibinin ‘iş yerine bahane üretmek’ olduğunun altı çizildi.

Deklerasyonda şu ifadeler kullanıldı: “11 Büyükşehir Belediye Başkanı, son seçimlerin ardından 4. görev yılına girdiğimiz bu süreçte ne yazık ki hala, yayınladıkları “acziyet deklarasyonlarıyla”, bahane üretmeye devam etmektedir. Yaptıkları tüm açıklamalarda, ‘Hükümet bize kaynak göndermiyor!’ diyerek halkımızı kandırmaya çalışan ve mağdur edebiyatı yapan CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanının yalanlarını; bugün ev sahipliğini yaptığımız bu toplantıda, Mavi Gözlü Kent Tekirdağ’ın CHP’li Büyükşehir Belediyesi’ne aktarılan devlet ödeneğinden bir örnek vererek kanıtlamak ve gerçekleri halkımızla paylaşmak istiyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 2021 Yılı Gelir Bütçesinde, merkezi bütçeden 770 Milyon TL geleceğini öngörmüşken, AK Parti Hükümetimiz, CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne  2021 yılı için, merkezi bütçeden 1 Milyar 132 Milyon 553 Bin TL  göndermiştir. Öyle bir CHP’li belediye düşünün ki; beklentisinin yüzde 147’sini karşılayan  AK Partili hükümete yönelik, ‘AK Parti Hükümeti para göndermiyor, engelleniyoruz. Bu nedenle yatırım yapamıyoruz!’ yalanlarıyla, iş bilmezliklerine bahane olarak hükümeti suçlasın ve bunca yalana karşın, bu belediyenin 2019, 2020 ve 2021 yılarında, “Gerçekleşen Gelir Bütçesi Toplamının yüzde 91’ini” yine AK Parti hükümeti karşılıyor olsun.”

‘YALANLA ÖRTBAS EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR’

CHP’li  Büyükşehir Belediye Başkanlarının  da, yalan yanlış beyanatlarla genel başkanlarının izinden gittiği kaydedilen açıklamada, “AK Parti hükümetine her fırsatta, ‘Hükümet, AK Partili belediyelere pozitif ayrımcılık yapıyor, CHP’li belediyelere kaynak aktarmıyor; yatırım yapmıyor’” beyanatlarıyla iftira atan CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanının, kendi yatırımlarındaki adaletsizliklerine bir örneği, yine güzel Tekirdağ’ımızdan vererek kamuoyunun takdirlerine sunmak istiyoruz. 11 ilçesi bulunan Tekirdağ ilimizde nüfusun yüzde 36’sı, Cumhur İttifakı’nın AK Partili Belediye Başkanları tarafından yönetilmektedir. Buna göre, büyükşehir belediyesinin yatırım programında oran, yüzde 36’dan az olmaması gerekirken, CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 2021 , 2022 ve 2023 yıllarına ait 3 yıllık yatırım programında, AK Partili Belediyelerin bulunduğu ilçelere ayrılan yatırım payı oranı 10 düzeyinde kalmıştır.Beklentilerinin çok üzerinde bir ödenekle kaynak sağlayan AK Parti hükümetinin paylaşım adaletini, yalanlarla örtbas etmeye çalışan CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, adaletsiz tutumuyla Tekirdağ’da yaşayan tüm hemşerilerimize adeta zulmetmektedir!’’ denildi.

Deklerasyon şöyle devam etti:  ‘’Vatandaşlarımızın sorunlarına kulak tıkayan, basınla arasına mesafe koyan, eleştirenlere küsen, halkın hesabını sorduğu meseleler karşısında sessiz kalan Kılıçdaroğlu CHP’sinin Tekirdağ’daki temsilcisi, hizmet yerine ürettiği bahanelerle, çözüm bekleyen tüm sorunları adeta kangrene dönüştürmüştür. Tekirdağ’ın CHP’li Başkanı, seçim kampanyası boyunca, “11 ilçe için 250 Büyük Proje” ilanıyla, “Deniz Otobüsleri, Hafif Raylı Ulaşım Ağı, Kentsel Dönüşüm, Her ilçeye Toplu Konutlar, Yeni Evlenenlere Faizsiz Kredi, Huzurevi, Halk Ekmek Fabrikaları, Elektrik üretimini sağlayacak RES ve GES santrallerinin kurulması…” gibi bu projelerin neredeyse hiçbirini hayata geçirememiştir.’

ÇAĞRIDA BULUNULDU

Son olarak CHP’li 11 Büyükşehir Başkanlarına çağrıda bulunulan deklerasyon,  ‘’CHP tarafından yönetilen, 11 Büyükşehir Belediyesinin AK Parti Grup Başkanvekilleri olarak bugün burada iki önemli çağrıda bulunmak istiyoruz. Bu çağrılarımızdan biri CHP Genel BaşkanıSayın Kemal Kılıçdaroğlu! Partiniz tarafından yönetilen 11 Büyükşehrimiz hizmetsizlik ve beceriksizlik yüzünden hızla çökmektedir. Belediye Başkanlarınıza daha önce yaptığınız “işinize bakın” çağrısı karşılık bulmamıştır. Belediye Başkanlarınız “kentlerine” değil,  ‘kendilerine bakmaktadırlar. Ve her ay hazırladıkları “acziyet deklarasyonları” ile bu beceriksizliklerini örtmeye çalışmaktadır. Bunu yaparken de algı ve yalana başvurmaktadırlar. Maalesef belediye başkanlarınızın bu yalanına siz de ortak olmaktasınız. Şimdi sizi milletimizin huzurunda “Belediyelerimiz engelleniyor, kaynakları kesiliyor “ifadelerinizi ispat etmeye davet ediyoruz. Bunu ispat etmezseniz, sizi milletimizin huzurunda müfteri ilan ediyoruz”  sözleriyle noktalandı.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.