Dolar
Euro
Altın
BİST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ °C
Tekirdağ
°C
°C
°C
°C
°C

“BİZ SENİN İZİNDE; SEN BİZİM KALBİMİZDE SONSUZA DEK”

“BİZ SENİN İZİNDE; SEN BİZİM KALBİMİZDE SONSUZA DEK”
10 Kasım 2023 12:57
A+
A-

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bize Cumhuriyeti, bize aydınlığı, bize özgürlüğü, bize bağımsızlığı armağan eden Büyük Atam; biz senin izinde; Sen bizim kalbimizde sonsuza dek. En büyük emanetin yolumuzu aydınlatmaya devam edecek” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle yayınladığı mesajında şunlara yer verdi:

“Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük kurtarıcı, büyük devlet adamı, eşsiz deha Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 85. yılındayız. Mücadelesi, aklı, liderliği, ileri görüşlülüğü ve Türk milletine kazandırdıkları ile yüreklerde ölümsüzleşen Ulu Önderimiz Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ü, en büyük eseri olan Cumhuriyeti’mizin 100. yılında, aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde büyük bir özlemle, büyük bir sevgiyle ve büyük bir saygıyla anıyoruz.

Üstün askeri dehası ve kararlı duruşuyla başarılı bir komutan ve lider olarak, Türk milletinin kalbinde ve dünya tarihinde saygın bir yer edinen Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, verdiği destansı mücadele ile Türkiye Cumhuriyet’i gibi güçlü, sağlam ve sonsuza kadar yaşayacak bir eser ortaya koymuştur. Bizlere emanet ettiği bu eseri birçok ilke ve devrimleri ile güçlendiren Ulu Önderimiz, hepimize aydınlık bir gelecek, sağlam temeller üzerine kurulan bir vatan bırakmıştır.

Türk Milleti’nin asla esir edilemeyeceği gerçeğini tarihe altın harflerle bir kez daha yazan Mustafa Kemal Atatürk, muasır medeniyetler seviyesine ulaşma amacını ulusuna en büyük hedef olarak göstermiştir. En olumsuz koşullarda bile umutların nasıl yeşertileceğini Türk milletine öğreten, bu toprakları bizlere vatan kılan, hür ve bağımsız yaşamamızı sağlayan Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetlerine sahip çıkmak ve gelecek nesillere aktarmak bugün hepimizin en büyük, en asli görevidir.

Bizler, büyük bedeller ödenerek kurulan ve bu yıl 100. yaşını kutladığımız Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşamak ve yaşatmak; ülkemizi Atatürk’ün hedef olarak gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için, birlik ve beraberlik içerisinde var gücümüzle çalışmaya; Ata’mızın kurduğu Cumhuriyete, değerlerine, demokrasiye, tam bağımsızlığa, insan hak ve özgürlüklerine sahip çıkmaya, bu yol da hiç durmadan yürümeye devam edeceğiz. Bizlere, ölümünden 85 yıl sonra bile önderlik eden; fikirleri, devrimleri, ilke ve kararlılığıyla yolumuzu aydınlatan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün daima izindeyiz, daima yolundayız.

Hayatı boyunca sürdürdüğü bağımsızlık ve uygarlık mücadelesinde gücünü Türk Milleti’ne olan inanç ve güveninden alan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü özlem minnet, rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhu şad olsun”

ETİKETLER: