Dolar 32,7682
Euro 35,0901
Altın 2.459,44
BİST 10.471,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 29°C
Açık
Tekirdağ
29°C
Açık
Pts 31°C
Sal 31°C
Çar 31°C
Per 31°C

CHP’de Birlik Mesajı Verildi

CHP’de Birlik Mesajı Verildi
18 Kasım 2023 10:27
A+
A-

CHP’de önceki dönem il başkanları İl Binasında toplanarak birlik mesajı verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı,  önceki dönem il başkanlarının da katıldığı basın toplantısı düzenleyerek birlik mesajı verdi. Toplantıya, önceki dönem il başkanlarından, Mehmet Nuri Saygun, Aydın Kurban, Recep Palabıyık, Recep Ökten, Şeref Çetin, Kadir Albayrak, Volkan Nallar, Salih Toker, Fahrettin Meker ve şimdiki İl Başkanı Şenol Özgür Taşmerdivenli katıldı.  Önceki dönem il başkanlarından Güneş Gürseler daha önce planlanmış programı olduğu için Zeynel Şener Saygın ise rahatsızlığı nedeniyle toplantıya katılamadı.

Yeni Genel Başkan Özgür Özel ve yeni Parti Meclisi ile CHP’nin iktidar olabilmesi için nelerin gerçekleştirilmesi gerektiği konusunda değerlendirmenin yapıldığı toplantı yaklaşık bir saat  sürdü.

Toplantının ardından ortak basın metnini CHP Tekirdağ İl Başkanı Şenol Özgür Taşmerdivenli okudu. “Bizler ülkemizde var olan ekonomik ,siyasal ve sosyal zorlukları hep birlikte yaşamaktayız. Bu durumdan bir an önce kurtulmak, özellikle emekçi kesimin insanca yaşam hakkını kazanmasını sağlamak, kısıtlanan özgürlükleri ortadan kaldırmak, bir yandan toplumsal barışı, diğer yandan YURTTA SULH,DÜNYADA SULH anlayışını egemen kılmak için gerekli emeği koymaya,mücadele etmeye, halkın bir an önce huzur ve refahının sağlanması yolunda üzerimize düşenleri yerine getirmeyi kendine görev kabul eden CHP’ nin örgütleriyiz” diyerek sözlerine başlayan Taşmerdivenli, Tekirdağ il Örgütü olarak hazırladıkları çalışma programını bu kez deneyimli başkanlar ile birlikte gözden geçirdiklerini söyledi.

‘HEDEF ARZULANAN BAŞARIYI YEREL SEÇİMLERDE YAKALAMAK’

Hedefin ülke genelinde arzulanan başarıyı bu yerel seçimlerde yakalamak olduğunun altını çizen Taşmerdivenli, “Bu çalışma sürecinde tüm CHP ailesi bir aradayız. Her bir ferdimize bu süreçte ihtiyacımız var. Birbirimizi kucaklayarak bu başarıyı elde edeceğimize inanıyoruz. Geçmiş dönem İl Başkanlarımız ile yaptığımız görüşmelerin ışığında ,en kısa zamanda İlçe Danışma Toplantıları,İlçe Gençlik ve Kadın Kolları danışma toplantıları ve il Danışma Toplantısı gerçekleştireceğiz.   Sonuç olarak, bize ihtiyaç duyan, ekonomik zorluklar içinde yaşam mücadelesi veren insanlarımız için, hak,hukuk,adalet anlayışı ve uygulanmasının toplumu kucaklayan bir hale dönüştürülmesi için, bu başarıyı elde etme mutluluğunu hep birlikte yaşayabilmek için yola çıktık.Bu süreçte ,halkımızı da yanımızda görmek, başarıya giden merdivenleri birlikte çıkmak istiyoruz. Bu çağrımıza olumlu cevap alacağımıza olan inancımızla Cumhuriyet Türkiye ‘sine ve yaşayanların tümüne saygılarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

‘YEREL SEÇİM SÜRECİNİN STARTI VERİLDİ’

Yeni seçilen genel başkan  Özgür Özel’e çıktığı bu büyük yolda başarılar dileyen Taşmerdivenli, “ Her zaman yan yana, omuz omuza mücadele edeceğimizi söyleyerek başlamak istiyorum’’ İfadelerini kullandı. Ankara’da 81 İl başkanının katıldığı toplantı ile yerel seçim startının verildiğini belirten CHP Tekirdağ İl Başkanı Özgür Taşmerdivenli; ‘’ Önümüzde ki süreçte aday adaylığı belirleme süreci başlayacak. Kesin tarih vermemekle beraber CHP’nin aday belirleme süreci ile ilgili şunu söyleyebilirim. Kasım ayı içerisinde başvurular başlayacak, Aralık ayının başında tamamlanacak. Aralık ayının sonunda da anket çalışmaları ve temayül yoklaması sonuca ulaşarak, CHP adayları sahaya çıkacaktır” dedi.

 ‘ÖN SEÇİM SÜRECİ YETİŞMİYOR’

Adayların belirlenmesi yöntemi ile ilgili de bilgi veren Taşmerdivenli, ön seçimin yapılmasının yasal olarak çok gecikeceğini, bunun yerine temayül yoklaması yapılacağını belirterek şöyle devam etti: ‘’Ön seçim şöyle, yasal olarak sürecin yetişmesi pek mümkün gözükmüyor açıkçası. Yasal ön seçime gittiğimiz taktirde Ocak ayının sonunu bulabilir, Belediye Başkan adaylarımızın belirlenmesi bu da sahada hareketimizi kısıtlıyor. Çok kısa bir zaman kaldı bunu sadece Tekirdağ olarak düşünmeyin, İstanbul, Bakırköy olarak düşünün. Bu sürecin bir an önce hareketlenmesi için temayül yoklaması yapılacaktır. Örgüt nezaretinde bir temayül yapılacaktır, örgütümüz tüm ilçelerimizde bu süreci en adil şekilde yürütecektir.”

‘BEKLENTİLERİMİZİ ANKARA’YA AKTARDIK’

Tüm ilçe başkanları ile  il başkanlığında  bir araya geldiklerini ifade eden Taşmerdivenli,  ilçe başkanlarımızın fikirlerini içeren bir çalışma ve rapor hazırladık. Ankara’ya gittiğimizde önce kapalı grup toplantısına katıldık, arkasından parti meclisimizle 81 il başkanımız bir araya geldik. Her il başkanımız kendi ili için konuşma fırsatı yakaladı. Biz örgüt başkanlarımızdan aldığımız donelerimizi üzerine hiçbir şey katmayarak onların verdiği bilgiler ışığında ilçelerimizde neler yapılması gerektiğini Genel Başkanımıza, Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımıza, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımıza konuyu anlattık” diyerek sözlerine son verdi.


Trakya Demokrat Gazetesi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.