DOLAR 18,5454
EURO 18,0159
ALTIN 985,53
BIST 3.198,16
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 27°C
Açık
Tekirdağ
27°C
Açık
Cum 28°C
Cts 26°C
Paz 24°C
Pts 22°C

DEVA PARTİSİ TEKİRDAĞ’DA SAHAYA İNDİ

DEVA PARTİSİ TEKİRDAĞ’DA SAHAYA İNDİ
05.09.2022
A+
A-

Deva Partisi Tekirdağ İl Başkanı Hasan Berk Çebi koordinatörlüğünde, Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Başkan Baş Danışmanı Kerem Altun, Deva Partisi Genel Sekreteri Medeni Yılmaz, Deva Partisi Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi İlker Çelik, Deva Partisi Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi İkram Dinçer, Deva Partisi Sanayi Girişimcilik ve Dijital Dönüşüm Teknoloji Politikaları Başkanı Burak Dalgın, Trakya’da belirledikleri merkez ilçelerde üç grup halinde eş zamanlı olarak gerçekleştirecekleri basın toplantılarının Süleymanpaşa ayağında Deva Partisi İl Binasında basın mensuplarıyla bir araya geldiler.
İl Başkanı Çebi, basın mensuplarına, gösterdikleri yoğun ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederek, Genel Merkez’den gelen misafirleri tanıttı.
İlin sorunlarının gündeme getirilmesi ve çözüm önerilerinin kamuoyuna duyurulmasında emeği geçen basın mensuplarıyla omuz omuza vererek, ildeki bütün sorunları çözmeye yönelik girişimleri bulunduğunu belirten Çebi, partilerinin iktidara gelmesi halinde hazırladıkları eylem pilanını uygulayarak il genelinde çözüm bekleyen bütün sorunlara deva olacaklarını ifade etti.
Hasan Berk Çebi, DEVA Partisi’nin kuruluşundan beri her geçen gün halkın kendilerine olan teveccühünün arttığına dikkati çekerek, “Halkımız, bulunduğu durumdan kendisini kurtarıcı olarak partimizi ve Genel Başkanımız Ali Babacan’ı görmektedir. Partimizin iktidarının ilk 90 gün ve ilk 360 gününde uygulamaya koyacağı eğitim, sağlık ve adalet gibi önemli alanlarda hazırladığımız 12 eylem planımız hakkında vatandaşı bilgilendireceğiz. Bütün çabamız, ülkemizi bir an önce ekonomik krizden kurtarıp, çocuklarımıza iyi bir gelecek sunmaktır. Halkımızın bize olan inancı ve güveni, kaybedecek bir dakikamız dahi olmadığını, daha çok çalışmamız, gayret etmemizi gerektiriyor. Biz de sahaya inerek, yaptığımız çalışmalarımız hakkında doğrudan halkımızı bilgilendireceğiz” diye konuştu.
SEÇİMLERDE İKTİDAR PARTİSİ OLMAK İÇİN ÇALIŞACAKLAR
Türkiye’deki mevcut durumun genel olarak kötülüğünden bahsedildiği açıklamalarda, çözüm önerilerine kapsamlı bir şekilde yer verildi. Halkın nabzını tutma yönünde çalışmalar gerçekleştiren Deva Partisi Yöneticileri, seçimlere kadar yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdüreceklerini açıkladı. Seçimlerde iktidar parti olma ümitlerinin olduğunu ve bu doğrultuda çalışmalarının hız kesmeden devam edeceği sinyallerini verdi.
İYİ YÖNETİLMİYORUZ
Genel Sekreter Medeni Yılmaz, gündemdeki olaylardan bazı örnekler vererek “Türkiye’nin düştüğü bu durumu hak etmediğini” belirtti.
Yılmaz, “Avrupa’nın en fazla genç nüfusuna sahip olmamıza rağmen, Avrupa’da en fazla yüzölçüme sahip olmamıza rağmen başka ülkelerden tahıl beklemek utanç vericidir. İnsan kaynağımızı, öz kaynaklarımızı, iyi değerlendiremiyoruz. Üretimi imkansız hale getirenler, ülkemizi, savaştaki ülkelerin buğdayına muhtaç hale getirildi” diye konuştu.
YILMAZ: “ADALET SAĞLANACAK VE İNSANA HAK ETTİĞİ DEĞERİ TESLİM EDECEĞİZ”
Neden bu hale geldik? Sorgulaması yapan Deva Partisi Genel Sekreteri Medeni Yılmaz; “En temel sorun adalet sistemidir. Bir ülkede adalette sıkıntı varsa, adalet sorgulanıyorsa, adalet mekanizması iyi çalışmıyorsa; diğerlerini çok fazla konuşmak da bence çok doğru ve yerinde değil. İnsana hak ettiği değeri veremediğimiz sürece yapılan işin önemi yoktur. Deva Partisi bunun için kuruldu, adalet sağlanacak ve insana hak ettiği değeri teslim edeceğiz.” dedi.
“Hükümetin başarılı olduğu bir alan söyleyebilir misiniz?” diye basın mensuplarına soran Medeni Yılmaz, eğitim, sağlık ve adalet başta olmak üzere her alanda sorunlar olduğunu, bu sorunların temelinde ise kötü yönetim olduğunu ifade etti.
“ALTILI MASA ÇOK KIYMETLİ”
Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın, basın mensuplarının Altılı Masa’ya ilişkin sorularını yanıtladı. Dalgın, 6 parti liderinin bir araya gelerek oluşturdukları Altılı Masa’nın “çok kıymetli” olduğunu vurgulayarak, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem ve Seçim Güvenliği konusunda gerçekleştirilen işbirliğinin olumlu sonuçlarını dile getirdi.
Altılı Masa’nın söz konusu partiler arasında bir işbirliği olduğunu, seçim ittifakı ve ortak adaylık konusunun henüz gündeme gelmediğine dikkati çeken Dalgın, “Genel Başkanımızın da ifade ettiği gibi Altılı Masa’nın uzlaşarak, tam bir mutabakat içerisinde Cumhurbaşkanı adayı göstermesinden yanayız. Herhangi bir uzlaşı söz konusu olmaması halinde Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan, partimizin Cumhurbaşkanı adayı olacak.” diye konuştu.
“SUT FİYAT LİSTESİ GÜNCELLENMELİ”
Kurucular Kurulu ve GMYK Üyesi İlker Çelik, basın mensuplarının yönelttiği SUT fiyat listesi güncellemesine ilişkin bir soruyu cevaplandırdı.
Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) fiyatlarının 2022’De ortalama yüzde 7 artırımıyla güncellendiğini kaydeden Çelik, yaşanan ekonomik kriz, yüksek enflasyon, kur artışı ve yükselen maliyetlere rağmen şimdiye kadar fiyat artırımı yapılmadığını ve gerçek piyasa rakamlarından kopuk bir fiyat politikası izlendiğini bildirdi.
Hasta bezi için devlet tarafından ihtiyaç sahiplerine karşılanan bedelin, sadece hastaların bir haftalık ihtiyacını giderebildiğini örnek olarak veren Çelik, “Sosyal bir devletin karşılamak zorunda olduğu hasta ve engellilerin zaruri ilaç ve malzemeleri, karşılanamaz hale geldi. Bütün engelli ve hastalar mağdur ediliyor. Şeker ölçüm kiti dahi veremeyen bir devlet haline getirildik” diye konuştu.
İlker Çelik, yapılan ısrafların sadece onda birinin önlenmesi halinde tüm hasta ve engellilerin bütün ihtiyaçlarının karşılanabileceğine dikkati çekti.
Çelik, “Ukrayna ve Suriye savaş halindeyken tarım ürünleri ihraç ediyor ve maalesef biz tarım ürünlerini ithal eder hale geldik.” dedi.
KEREM ALTUN: “TÜRKİYE TOPLUMUNUN TALEPLERİYLE YARINLARA HAZIRLIK YAPIYORUZ”
“Trakya halkının özgürlüğe ne kadar aşina olduğunu bilerek aranızdayız” diyen Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Başkan Baş Danışmanı Kerem Altun; “Amacımız halkımızın sesine kulak vermek, aylardır eş zamanlı olarak Türkiye’nin her yerinde sokağın sesini dinliyoruz, sokağı anlamaya çalışıyoruz. Türkiye toplumunun taleplerini alıyoruz. Türkiye toplumu artık derinliğini bilmediği suya adımını atmıyor, yoğurdu üfleyerek yiyor. Yeni bir ses, yeni bir heyecan, yeni bir dinamizm beklentisi içinde. Deva Partisi kurulurken en temel özelliği özgürlükçü bir parti olmasıdır. Demokrat bir parti olması, bünyesinde toplanan insanların; inancına bakmadan, dinine, mezhebine, meşrebine bakmadan Türkiye’nin geleceği tasavvurunda anlaşabilen insanların meydana getirdiği bir partidir. İyi insanlarla, temel değerlerine bağlı insanlarla, işinde iyi olan insanlarla; Türkiye’nin önüne yepyeni bir perspektifle ve dönüşümle, Türkiye toplumunun talepleriyle yarınlara hazırlık yapıyoruz.” ifadelerinde bulundu.
Genel Başkan Yardımcıları Elif Esen, Helun Fırat, Sanem Oktar, Mustafa Uçak, ve Ömer Rıfat Gencal’in de dahil olduğu Tekirdağ çıkarmasında heyet, gruplar halinde esnafı tek tek ziyaret ederek parti broşürlerini dağıtıp, iktidara gelmeleri halinde gerçekleştirecekleri politikalarını anlattı.
Heyette ayrıca Bünyamin Ünlü, Baran Deniz Bahatur, Tunahan Elmas, Haldun Hakçı ve İhsan günaydın yer aldı.
Halkın sorunlarını dinleyen partililer, esnafın sorunlarının çözümü için hazırlık yaptıklarını, iktidara gelmeleri halinde sorunları çözecek uygulamalarını şimdiden hazırladıklarını anlattılar.
Kendilerini mavi yelekli olarak tanımlayan teşkilat mensupları ve Genel Merkez yöneticileri kurum, kuruluş, işletme, esnaf ve vatandaşları tek tek dinlemeye özen gösterdiler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.