Dolar 32,2043
Euro 35,0019
Altın 2.513,61
BİST 10.739,57
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 24°C
Parçalı Bulutlu
Tekirdağ
24°C
Parçalı Bulutlu
Çar 22°C
Per 24°C
Cum 24°C
Cts 23°C

HARİCİ VE DAHİLİ TÜM TEHDİT UNSURLARINI BERTARAF EDECEK NESİLLER YETİŞTİRECEĞİZ!

HARİCİ VE DAHİLİ TÜM TEHDİT UNSURLARINI BERTARAF EDECEK NESİLLER YETİŞTİRECEĞİZ!
27 Ekim 2023 14:29
A+
A-

Türk Eğitim Sen Tekirdağ Şubesi,  Cumhuriyet’in 100’üncü yılında Atatürk Anıta heykel bırakarak, “Türk eğitimcileri olarak,  harici ve dâhili tüm tehdit unsurlarını bertaraf edecek nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz” mesajı verdi.

Türk Eğitim Sen Tekirdağ Şubesi, Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncü yılında Tekirdağ Valiliği önünde bulunan Atatürk Anıtı önüne çelenk bırakarak, basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya MHP teşkilatı da eşlik ederken,  açıklamanın ardından vatandaşlara bayrak dağıtıldı.

Açıklamayı Türk Eğitim Sen Tekirdağ Şube Başkanı Cavit Kartal gerçekleştirdi. “Aziz milletimizin azim ve cesaretle, kutlu bir mücadeleyle inşa ettiği Cumhuriyetimizin 100.yılına büyük eşsiz bir gurur ve heyecanla kavuştuk” diyerek sözlerine başlayan Kartal, Türk milletinin en güzide ve en muazzam eseri olan Türkiye Cumhuriyeti 100 yaşında. Kutlu olsun! Devletimiz, milli egemenliğimiz, milli irademiz, milli bekamız daim olsun!” dedi.

Kartal şöyle devam etti: “Türkiye Cumhuriyeti ülküsü; adanmışların, irade gösterenlerin ve inançla harekete geçenlerin şuuru ve muazzam mücadelesiyle yükselmiş, kurtarıcı ve kurucu iradenin hür, müstakil, tam bağımsız ve millet egemenliğine dayanan bir devlet yönetimi anlayışıyla kurumsallaşmış, milli egemenliğin ve milli bekanın üzerinde hiçbir otoriteyi tanımadığının tüm cihana gösterildiği bir duruşla perçinlenmiş ve bugünlere gelmiştir.

 

‘TÜRKİYE CUMHURİYETİ TÜRK MUCİZESİDİR’

Türkiye Cumhuriyeti; mazlum milletlere emsal olan muhteşem bir mücadelenin zafer tacıdır. Türkiye Cumhuriyeti; Türk milletinin yüksek şuurunun, engin iradesinin, kutlu kudretinin şeref nişanesidir.  Türkiye Cumhuriyeti; Türk milletinin 20. Yüzyıla mührünü vurduğu Türk Mucizesi’dir.

‘BAŞÖĞRETİMİZİN İZİNDEN FİKRİ HÜR NESİLLER YETİŞTİRECEĞİZ’

Türk eğitimcileri olarak,  Cumhuriyetimizi, tıpkı kuruluş felsefesinde olduğu gibi, ilmin, fennin ve aklın ışığında, demokratik bir izanla daha büyük bir azimle, daha içten bir kararlılıkla ikinci yüzyıla taşıma görev ve sorumluluğunu üstlenecek, milli bekamız için yılmadan mücadele edecek, harici ve dâhili tüm tehdit unsurlarını bertaraf edecek nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz. Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmeyi miras bırakan Başöğretmenimizin izinden, kahraman ecdadımızın emanetini sonsuza dek koruyacak ve daha da güçlendirme azminden geri durmayacağız.

‘TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR’

Cumhuriyetimizi inşa eden kurtarıcı ve kurucu irade ile, Anayasamızda anlamını bulan temel değerler ile ve milli irade ile husumeti olan, cumhuriyetimizin birleştirici ve bütünleştirici gücüne bölücülük ve nifak tohumları ekerek zarar vermeye çalışan köhne zihniyetin emellerini dün olduğu gibi bundan sonra da boşa çıkaracağız.

Tarih şahit olsun ki; naçiz vücutlarımız bir gün elbet toprak olacaktır, fakat TürkiyeCumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Cumhuriyetimizi kuran aziz ecdadımız emin olsun ki; onu yükseltecek ve yaşatacak olan ve 21. asrı “Türk Yüzyılı” kılacak olan bizleriz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, fikir ve yol arkadaşlarını, Türk istiklali ve istikbali için muazzam bir mücadele veren şühedayı rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. Aziz ruhları şad olsun. Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.”


Trakya Demokrat Gazetesi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.