Dolar
Euro
Altın
BİST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ °C
Tekirdağ
°C
°C
°C
°C
°C

Trakya Kalkınma Ajansı, Dünya Turizm Örgütüne Üye Oldu

Trakya Kalkınma Ajansı, Dünya Turizm Örgütüne Üye Oldu
13 Haziran 2023 10:30
A+
A-

Trakya Kalkınma Ajansı, sürdürülebilir ve evrensel olarak erişilebilir turizmin teşvik edilmesinden sorumlu Birleşmiş Milletler kuruluşu olan Dünya Turizm Örgütü(UNWTO) üyesi oldu. Ajansın 2023 ilk çeyreğinde Dünya Turizm Örgütüne yaptığı üyelik başvurusu kuruluşun 118’nci Yürütme Konsey’inde kabul edildi.

Turizm alanında yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde çalışmalar yürüten Ajans, sektörün en önemli oyuncularının ve karar vericilerin yer aldığı Dünya Turizm Örgütüne üyelikle sektörde bağlantılarını güçlendirmeyi ve yeni projeler geliştirmeyi hedefliyor.

Dünya Turizm Örgütü’nün bağlı üyeleri; turizm sektöründe faaliyet gösteren 500’den fazla şirket, eğitim kurumu, destinasyon ve sivil toplum kuruluşundan oluşuyor. Bağlı üyeler misyonunu; Dünya Turizm Örgütüne üye devletler ile bağlı üyeler arasında küresel bilgi alışverişini teşvik etmek ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin tanıtımına katkıda bulunmak olarak tanımlıyor. Üye kuruluşlar Dünya Turizm Örgütü’nün ağı ve kanalları aracılığıyla yerel, ulusal ve küresel alanda görünürlük elde etme imkânına kavuşuyor.

Bağlı üyelerin global üyeleri arasında Tripadvisor, IATA ve Dünya Turist Rehberleri Birliği gibi kurumların yanı sıra Türkiye’den Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD), Türkiye Otelciler Federasyonu (TUROFED), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Boğaziçi Üniversitesi ve Concorde De Luxe Resort Otel’in de bulunduğu toplam 6 üye bulunuyor.