DOLAR 18,8053
EURO 20,4336
ALTIN 1.164,91
BIST 5.191,83
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 6°C
Çok Bulutlu
Tekirdağ
6°C
Çok Bulutlu
Paz 6°C
Pts 8°C
Sal 8°C
Çar 11°C

ZİDEK Değerlendirme Takımları NKÜ ve Ziraat Fakültesine Kurum Ziyaretlerini Gerçekleştirdiler

ZİDEK Değerlendirme Takımları NKÜ ve Ziraat  Fakültesine Kurum Ziyaretlerini Gerçekleştirdiler
17.12.2022
A+
A-

Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Lisans Programlarının (Bahçe Bitkileri, Bitki Koruma, Tarımsal Biyoteknoloji ve Zootekni) akreditasyon süreci kapsamında Ziraat Fakülteleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (ZİDEK)* Değerlendirme Takım Üyeleri Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ve Üniversitenin Ziraat Fakültesine kurum ziyaretinde bulundular.
Kurum ziyaretinde, ZİDEK Takım Başkanı Prof. Dr. Canan ABAY ve Eşbaşkan Prof. Dr. İsmail KARACA ile birlikte ZİDEK Lisans Programı Değerlendiricileri Prof. Dr. Uygun AKSOY, Doç. Dr. Neşe Nuray TOPRAK, Prof. Dr. Enver DURMUŞOĞLU, Prof. Dr. Halit YETİŞİR, Prof. Dr. Mehmet GÜLER, Doç. Dr. Erkan PEHLİVAN, Dr. Züleyha OĞUZ ve ZİDEK Öğrenci Değerlendiricileri Arzu TULU ve Ecem KARA yer aldılar.
12 Aralık 2022 tarihindeki kurum ziyaretinin ilk günü, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sezen ARAT, ZİDEK Takım Üyeleri ile ilgili Bölüm Başkanları, Bölüm Başkan Yardımcıları, Eğitim-Öğretim Komisyonu, Kalite-Akreditasyon Komisyonu ve diğer komisyonların Başkan ve Üyelerinin katıldıkları tanışma toplantısı şeklinde gerçekleşti. 13 Aralık 2022 günü ise Dekan Prof. Dr. Sezen ARAT, ZİDEK Değerlendirme Takımı üyelerine yönelik olarak Ziraat Fakültesini tanıtan sunusunu ve lisans akreditasyonu sürecinde gerçekleştirilen çalışmaları paylaştı.
Kurum Ziyaretinde, ZİDEK Takım Başkanı Prof. Dr. Canan ABAY ve Eşbaşkan Prof. Dr. İsmail KARACA, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yılmaz ÇAKICI ve Prof. Dr. Celalettin VATANDAŞ ile görüşmelerde bulunarak Üniversitemizde akreditasyon çalışmaları hakkında bilgiler aldılar. Kurum Ziyaretinde, ZİDEK Takım Başkanı Prof. Dr. Canan ABAY ve Eşbaşkan Prof. Dr. İsmail KARACA, Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celalettin VATANDAŞ ve Fizik, Kimya, Biyoloji ve Matematik Bölümlerinin Bölüm Başkanlarından ve Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan TECER’den Ziraat Fakültesiyle ilgili Lisans Programına verilen dersler kapsamında bilgiler aldılar. Daha sonra ZİDEK Takım Başkanı ve Eşbaşkanı, Üniversitemiz Genel Sekreteri Murat Kâmil TIRPANCI’dan ve Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, SKS Daire Başkanlığı, Kütüphane Daire Başkanlığı ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından Ziraat Fakültesi öğrencilerine sunulan hizmetler konusunda bilgiler aldılar.
12-13-14 Aralık 2022 tarihlerinde, 3 gün süreyle, ZİDEK Lisans Programı Değerlendiricileri Prof. Dr. Uygun AKSOY, Doç. Dr. Neşe Nuray TOPRAK, Prof. Dr. Enver DURMUŞOĞLU, Prof. Dr. Halit YETİŞİR, Prof. Dr. Mehmet GÜLER, Doç. Dr. Erkan PEHLİVAN, Dr. Züleyha OĞUZ, Ziraat Fakültesinin Lisans Programlarının (Bahçe Bitkileri, Bitki Koruma, Tarımsal Biyoteknoloji ve Zootekni) eğitim-öğretim süreçlerinin yürütülmesi hususunda 10 ZİDEK Ölçütü (Öğrenciler, Program Eğitim Amaçları, Program Çıktıları, Sürekli iyileştirme, Eğitim Planı, Öğretim Kadrosu, Kurum Desteği ve Parasal Kaynaklar, Organizasyon ve Kara Alma Süreçleri, Programa Özgü Ölçütler) kapsamında inceleme ve değerlendirmelerde bulundular. ZİDEK Lisans Programı Değerlendiricileri ilgili Lisans Programı Akademik Üyeleri, Öğrencileri ve Dış Paydaşları (Danışma Kurulu Üyeleri) ile görüşmelerde bulundular. ZİDEK Öğrenci Değerlendiricileri Arzu TULU ve Ecem KARA ise Fakülte öğrencileri ile görüşerek Üniversite ve Fakülte düzeyinde eğitim-öğretim, sosyal, kültürel, sportif ve beslenme unsurları kapsamında sunulan hizmetlerin değerlendirmesini gerçekleştirdiler.
14 Aralık 2022 tarihinde, Rektörlük Senato Salonunda, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN’in katılımı ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yılmaz ÇAKICI ve Prof. Dr. Celalettin VATANDAŞ, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sezen ARAT, Dekan Yardımcıları ve ilgili Bölüm Başkanları, Başkan Yardımcıları ve ilgili öğretim üyelerinin de yer aldıkları toplantıda ZİDEK Lisans Programları çıkış bildirimi okundu.
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN konuşmasında, Ziraat Fakültesinin güçlü ve gelişmeye açık yönlerini değerlendiren ve bildiren ZİDEK Takım Başkanı ve Eşbaşkanı ile ZİDEK Lisans Programı Değerlendiricilerine teşekkür ederek bu sürece katkı veren ve emekleri geçen Ziraat Fakültesi Dekanı ve Dekan Yardımcılarına, İlgili Bölüm Başkanlarına ve Bölüm Öğretim Üyelerine, Fakültenin idari personeline takdirlerini belirtti.
Toplantı, toplu fotoğraf çekimi sonrasında kalite ve akreditasyon çalışmaları kapsamında iyi dilekler ve temenniler ile tamamlandı.
*ZİDEK, Ziraat, Orman ve Su Ürünleri Fakülteleri eğitim programlarının akreditasyonu konusunda Yüksek Öğretim Kalite Kurulu (YÖKAK)’nun verdiği Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi sahibi ulusal bir kalite güvence kuruluşudur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.