DOLAR 18,4572
EURO 17,6724
ALTIN 964,08
BIST 3.265,64
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 28°C
Açık
Tekirdağ
28°C
Açık
Per 28°C
Cum 28°C
Cts 25°C
Paz 23°C

AMERİKA VE BATININ YÜZ KARASI

07.09.2022
A+
A-

ABD kendi vatandaşları olan 70 milyon Kızılderili’yi katletti. 1945’te Japonya’nın iki kentinde iki atom bombası ile 350 bin insan öldürdü.
2. Dünya Savaşı’nda Almanya’nın Dresden kentine 3 gün aralıksız bomba yağdırarak kadın, çocuk, ihtiyar demeden 200 bin insanı öldürdü. 1950-1953 yılları arası Kore’de bombaladığı yerlerde 4 milyon civarında insan öldürdü. Ajan destekli darbe olayında Guatemalalı 200 bin insanı öldürdü. 1950-1959 yılları arasında ABD destekli Batista birlikleri 60 bin Kübalıyı öldürdü. 1960 yıllarında ajan destekli Kongo’da iç savaş başlatarak 3 milyon insan öldürdüler. 1991-2010 arasında Irak’ta 1.5 milyon Müslüman öldürdüler.
Fransız devriminde tarihin soykırımı, Vendee’de 600 bin Katolik öldürüldü. 1872-1954 yılları arasında Fransızlar 500 bin Vietnamlı öldürdüler. 1945’te Cezayir’de 45 bin insan öldürdüler. Cezayir 132 yıl Fransız işgali altındayken ayrıca 1.5 milyon Cezayirli hayatını kaybetti. Ruanda’da 800 bin tutsi ve hutunun öldürülmesinde Fransızların büyük çabası vardır.
Hollanda 1700’lü yıllarda Afrika’daki Khoikhoi kabilesini haritadan sildi.
Almanlar 1891’de 117 bin Nambiyalıyı katlettiler. Ayrıca 2. Dünya Savaşı’nda 21 milyon insanın ölmesine sebep oldular.
İtalyanlar 1911’de Libya’da yüz binlerce müslümanı öldürdüler. Ayrıca 1941 yılında Habeşistan’da çekilirken 760 bin insanın canına kıydılar.
İngilizler 1788-1938 arasında sömürgeleştirdiği Avustralya yerlilerinden Aborjinlerden 719 bin insan öldürdüler.
Belçika 1865-1909 yılları arasında Afrika Kongo’sunda 10 milyonun üstünde insan öldürdüler.
Danimarka 1945’te 250 bin mülteciyi ölüme terk etti.
Rumların Kıbrıs’ta Türklere yaptıkları katliamlar 1912 yılında başladı. 1974 yılına kadar 1000 civarında Türk öldürdüler.
Sırplar 1993’te Srebrenitza’da 8 bin Müslüman öldürdüler.
Ermeniler Kars, Erzurum, Van ve birçok yerde korkunç katliamlar yaptılar. O zulmü yaşayan insanlarımızın gösterdikleri yerlerde birçok toplu mezar ortaya çıkardılar. Babam iki aylıkken dedemi de Ermeniler öldürdü. Azerbaycan’ın Hocalı köyünde yüzlerce Azeri Türkü öldürdüler.
Buna rağmen vahşi batının vahşi canavarlarının enikleri yapılan bunca katliamları görmezden gelip sözde Ermeni katliamı tasarısını meclislerinden geçirdiler. Bu vahşi canavarların enikleri hakikatlerden habersiz mi? Yoksa art niyetli midirler?
Halen şu an vahşiden de vahşi İsrail acımadan Filistinlileri şehit ediyorlar. Böylesi vahşetleri sık sık vahşilere anlatmak gerek. Anlatsan ne olur onlar laftan anlamazlar. Asıl virüs onlardır. Utanmadan kendilerine medeniyetin beşiği ismini takmışlar.
Tarihleri masumların kanı ve vahşetle dolu olan bu medeniyetler kendi tarihlerinden utanmak bir yana, Türkiye’nin şanlı tarihine her türlü iftirayı atmaktan çekinmiyorlar. Türkiye geçmişten bugüne kadar masumların yanında olmuş, bu sözde hümanist medeniyetlerin attıkları iftiraları da haksız çıkarmayı bilmiştir.
Joe Biden da geçmişteki ABD başkanları gibi, masumların kanıyla boyanan tarihlerini görmezden gelip tüm dünyaya yanlış gösterilen Ermeni meselesini bir soykırım olarak nitelendirmiştir. Joe Biden Türkiye’ye atılan bu çirkin iftiralara ortak olmak yerine dost oldukları bu sözde medeniyetlerin, bu vahşi canavarların tarihleri ile ilgilenmelidir. Türkiye’nin herkese ilham olacak şanlı tarihi elbette bu canavar zihinler için anlaşılması zor bir meseledir.
Bazı Türk vatandaşları; Türkiye’nin her türlü nimetlerinden faydalanan hainler ve onlarla işbirliği yapanlar adeta Türkiye Ermenilere katliam yapmıştır diyerek beyanatlarda bulundular. Sizin damarlarınızda Türk kanı mı var yoksa Ermeni kanı mı var? Türkiye’de yaşayan Ermeni vatandaşlar, Türkiye Ermenilere hiçbir zaman katliam yapmamıştır diye beyanatta bulundular. Bunlar da vatandaş sizler de vatandaşsınız. Vatandaşlık sevgi ve vicdana bağlıdır.

Vahşet ile sömürgelik sizde var
Yaptığınız sizin yüz karanızdır
Herkes yaptığıyla övünür durur
Yaptığınız sizin yüz karanızdır

Pençenize düşmüş masum insanlar
İnsana acımak sizde ne arar
Yakıp yıkıp eylediniz tarumar
Yaptığınız sizin yüz karanızdır

Tarih sizi asla affetmeyecek
İnsanlık sizlerden nefret edecek
Selim usta bunu sık sık yazacak
Yazılanlar sizin yüz karanızdır

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.