Dolar
Euro
Altın
BİST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ °C
Tekirdağ
°C
°C
°C
°C
°C

EVCİLİK OYUNU

14 Haziran 2023 11:33
A+
A-

Evet bazı siyası oyunlar  60. Yıl önceki çocukluğumuzda oynadığımız oyunları hatırlattı. Bizim oynadığımız oyunlar aynen şöyledir.

Kimimiz muhtar olurduk kimimiz bekçi olurduk.  Bazen kimimiz başbakan kimimiz bakan  kimimiz polis olurduk. Bizim oynadığımız oyunlar iki veya üç saatte biterdi.

Peki bizim çocukluk oyunlarımızı hatırlata siyasetçiler kimlerdirler. Tuhaf masanın etrafındaki Erdoğan düşmanları bazı muhalefet parti liderleri ve  bir çok yabancı ülkeler. Aylarca  O masanın etrafında aylarca dolanıp durdular. Türküye nin gelişmesi ve milletin refahı için plan projeleri var miydi  hayır icraatları ve idealleri sadece Erdoğanı devirmek. Peki devirebildiler mi hayır. Erdoğan ı devirebildiler mi  hayır Erdoğan onları devirdi.

Evet sayın Erdoğan beş yıl sonra siyasete veda edecek gibi görünüyor. Sizler beş yıl sonra kimi devirmeye çalışacaksınız. Şu an belli değil. Peki Erdoğan tahtını bırakacak bir halef belirlemiş mi şu an onu kimse bilmez.

Alp aslan Malazgirt savaşında savaşı kazanmış romen diojeni esir almıştır. Ve sorar romen diojene ben sana esir düşmüş olsaydım bana ne yapardın diojen derki seni zincire vurup sokak sokak seni gezdirirdim der. Alp aslan derki sen benden ne bekliyorsun. Diojen derki ayni şeyi bana yapacaksın der.

Alp aslan derki hayır ben seni serbest bırakacağım der. Ben değil seni senin adamların öldürecek der. Ve romen diojenin  hayatı ayni şekilde bitiyor.

Bu olayı neden yazdım AK. Partinin siyasi hayatında millet vekili seçilenlerin yüzde sekseni Erdoğan ın almış olduğu oylarla seçilmişlerdir. AK. Partinin siyasi hayatı olan yaklaşık  23. Yılda Erdoğan ın yapmış olduğu eserler  AK. Partiyi yüzde  51. Lere kadar çıkarmıştı. 2018 seçimlerinde yüzde  42 ye kadar düşmüştü. 2023. Genel seçimlerde yüzde.  35 . e kadar düşmüştür. Bu ne demektir AK. Parti kan kaybediyor.

Evet AK. Parti kan kaybediyor. Bunun sebebi Erdoğan değildir. İl ilçe teşkilatları ve millet vekilleridirler. AK. Partiyi  23. Yıldır iktidarda tutan eski Türkiye nin sıkıntılı ve kötü durumunu bilen yaşlılar ve orta yaşlı insanlarımızdırlar. Yaşlılar yolun sonunda orta yaşlılar yolun sonuna doğru yürüyorlar. Yeni oy kullanma hakkına sahip olan gençlerimiz henüz yolun başındadırlar. Ve eski  Türkiye nin korkunç durumunu bilmiyorlar. AK.parti il ilçe  teşkilatları ve millet vekilleri genç seçmenlerimize sahip çıkamadılar. Başkaları genç seçmenleri yalan  iddialarla kandıra bildiler. Sonuç ortada. Beş yıl sonra Erdoğan ın yokluğunda ne olur bilmem  kim kimi devirmeye çalışacak onu da bilmem  ben bu satırları üzgün halimle yazdım yüksek maaşlarına odaklanan millet vekillerine yiyin için uyuyun  il ve ilçe başkanlarının bazıları nasıl olsa beş yıl sonra ban meclise gideceğim diye düşünür.

Evet bazı siyasi partilerin siyasi hayatı bitebilir. Önemli olan ülkemizin selameti için iyi nesil yetştirmek önemlidir.

 

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
30 Kasım 2023 09:54
29 Kasım 2023 09:58