DOLAR 17,9651
EURO 18,2552
ALTIN 1.023,56
BIST 2.950,71
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 31°C
Açık
Tekirdağ
31°C
Açık
Per 30°C
Cum 29°C
Cts 29°C
Paz 30°C

MECLİS TATİLE GİRİYOR

06.07.2022
A+
A-

EVET meclisin tatili millet vekilleri içindir. Dokuz günlük bayram tatili halı vakti iyi olanlar içindir. Evet millet vekillerinin çarkı öyle hızlı dönüyor ki felek cesaret edip yaklaşamıyor. Hali vakti iyi olanların felek der ki trafik kurallarına uyun nereye giderseniz gidin Ah fukara çalışanlar ve Ah fukaranın fukarası emekliler feleğin hışmını görüyorlar ileriye bir adım atamadan iki adım geri gidiyorlar.
EVET millet vekillerini demi devranı mecliste kabul edenler kabul etmeyenler sözünü duyunca el kaldırıp el indirirler. Almış oldukları maaşı fukaralar duymasın kafayı oynatırlar. Birde dokunulmazlıkları vardır ki felek cesaret edip onlara yaklaşmıyor. Demiştim ya halı vakti iyi olanlara felek uğraşmak ilişmiyor. Çalışan fukaralar ve fukaranın fukarası emekliler ise durmadan feleğin gözü kör olsun diyorlar. Felek bir tokat çalışanlara bir tokat emeklilere vurunca tabi ki onlarda feleğin gözü kör olsun derler.
EVET AK. Parti millet vekilleri feleğin gücü size yetmeye bilir amma sizi seçenlerin size vuracağı şamarın sesini ölene kadar unutmayacaksınız. Bende feleği engeline takılan birisi olarak sizin için defalarca yazı yazdım. Yazmaya da devam edeceğim.
Sadece AK. Parti millet vekillerine değil il teşkilatları ilçe teşkilatları gençlik kolları ve mahalle başkanları Her zaman yazdığım gibi bir tarafta Amerika ve Avrupa birde şeytanın arkasına takılan ve ülkemizin düşmanlarıyla iş birliği yapanların AK. Parti ve sayın cumhur başkanımızı yıpratmak için neler yaptıklarını görüyorsunuz ve duyuyorsunuz yabancılar kur olaylarıyla şeytana takılan siyasiler ve şeytanın öz çocukları bazı imalatçılar üreticiler ve satıcıların zam oyunları şeytanı bile şaşırmıştır. Ve şeytan onlarla gurur duyuyor.
EVET. Ey vekil efendiler bunların yaptıklarına karşı nasıl tatil yapacaksınız. Ve nasıl rahat edeceksiniz. İl ve ilçe teşkilatları sizler her zaman serbestsiniz. Feleğin kancasından kurtulamayan Ben marangozluk yapıyorum şu an genç biri değilim halen çalışıyorum tahsilim ilk okul yayınlanmış altı kitabım var şu an iki kitabim yayın evinde yayına hazır yeddi kitabım var. Feleğin kancasından kurtula bilsem onları da yayınlayacağım. Birinci kitabim unutma isimli. İkinci kitabim hikaye ve genç kızlarımıza nasihat içerikli üçüncü kitabim Ser divan ve destan isimli gençliğe hitaben eski ve yeni Türkiye hakkında yazmışım. Dördüncü kitabım fıkralarla gerçekler. Keşke okuyasınız ve neler yazdığımı görürsünüz. Beşinci kitabim bir çobanın ilim ve irfanı isimli şu an yayın evinde altıncı kitabım Ey genç nesil isimli ülkemizin şu an nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya olduğunu yazıyorum. Altıncı kitabım hariç diğer beş tanesini biner tane olarak tamamını ücretsiz dağıttım. Ey genç nesil kitabım şu an bin tane elimde ben Tekirdağ da oturuyorum il başkanıyla görüşmek istedim kitap bıraktım telefonumu yazdım 500. Tane kitap ücretsiz verecektim gençlik kollarındaki gençlerimiz kendisine bir arkadaş bulup kitap hediye edip Parti ya üye yapsınlar. Bazıları bana sen manyak misin 6000. Kitap ücretsiz dağıtılır mi diyorlar ben vatanın selameti için ve patim için yapmış olduğum hizmetleri parayla satmam millet vekillerimiz ve il teşkilatımız öncülük yaparlarsa ey genç nesil kitabimi çoğaltarak ücretsiz dağıta bilirim Süleyman paşa belediyemizle de görüşemedim 500 tana de dağıtsınlar diye sayın başkana verecektim.
Herkes yaptığıyla utansın evet sitem ediyorum. Ben üniversiteli değilim ama dört tane üniversite bitirdim birinci üniversitem bir yıl çobanlık yaptım kırda hayvan otarırken şarıl şarıl akan derelerin su sesinde uçan kuşların hazin hazin ötüşlerinden boynunu bükmüş yetişkin çiçeklerin adeta ALLAHI zikreder gibi gördüm. Ağaçlarda patlayan tomurcuklar bir bebeğin gülümsemesine benzer bir şekilde gördüm
İkinci üniversitem bir yıl hamallık yaptım kanyonlara mal yükledikten sonra kimileri paramızı verirlerdi kimileri ise paramızı vermezken birde dayak atarlardı. Böylece insanların kimileri insan kimilerini ise vicdansız olduklarını gördüm.
Üçüncü üniversitem. Bir yıl taş ocaklarında çalıştım bir taşı çıkarmak için önce etrafını altı görünecek kadar kazındıktan sonra ellerini taşın altına koyup göksün le güç vermeden o taşı deviremezsin. Bir çokları derler ya elini taşın altına koy onu siz benim ellerime sorun.
Dördüncü üniversitem. Marangozluk çam ağaçlarının hoş kokusundan çeşit çeşit insanların karakterlerinden çok şeyler öğrendim. On bir yaşımdan itibaren şiir yazarım 800. Civarında şiirim var şiirlerimin tamamı dava konusudur mecazı kelime taşıyan bir tek şiirim yoktur. ALLAH şahittir yazdıklarımın tamamı doğrudur. Yazmış olduğum kitapların üçünü İstanbul fatihte Furkan yayın evinde yaptırdım iki tanesi kitap yurdunda yayınlattım. Altıncı kitabımı esen yurtta imak yayın evinde yayınlattım. Bu yazını sonunda bir şiir yazılmaz mı.

Şanlı vatanımın Şanlı meclisi
Kimlere açmışsın sen kucağını
Sevenlerin de var sevmeyen de var
Ayırmadın açtın sen kucağını

Sevenlerin sana destan yazıyor
Sevmeyenler Sana kuyu kazıyor
Kimi darbe ile seni üzüyor
Onlara da açtın sen kucağını

Varlığın bağlıdır mert oğlu merde
Düşmanına dostum diyen namerde
Düşman dostları hepsi bir yerde
Namerde de açtın sen kucağını

Kucağın sıcaktır kıymet bilene
Evlat dedin senin için ölene
Ölüler demeyin şehit olana
Yavrum dedin açtın sen
kucağını

Selim usta kalben yakındır sana
Yolum ise çok çok uzaktır sana
ALLAH Kerim demek yakışır bana
Hayalen bize de aç kucağını. Nerde O günler.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
17 Ağustos 2022
16 Ağustos 2022
15 Ağustos 2022
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.